aktualnościstudio tatuażu warszawa

Tatuaże to nie tylko sposób ozdobienia ciała, ale przede wszystkim sposób wyrażania siebie, swoich myśli i uczuć. W przypadku, gdy jeszcze nigdy nie wykonywałeś żadnego tatuażu to na pewno zastanawiasz się, która część ciała w trakcie tatuowania boli najmniej. Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale jednoznaczna i jest uzależniona od wielu czynników. Koniecznie sprawdź jakich…

Przede wszystkim ból jest sprawą indywidualną. Część z nas jest bardzo wrażliwa na ból i na przykład nie może znieść ukłucia igłą w czasie pobierania krwi. Inne osoby z kolei mogą usuwać ząb bez znieczulenia, nie odczuwając przy tym silnego bólu.  Podobnie jest również z wykonaniem tatuażu, dlatego też nie należy sugerować się miejscami mniej bolącymi wskazanymi przez inne osoby, które już się dziarały. Pewnie nie raz pytałeś znajomych o ich odczucia po wykonaniu tatuażu. Otóż ludzie mają tendencję do umniejszania bólu, o którym opowiadają z perspektywy czasu, a wyolbrzymiania go w przypadku, gdy opowiadają o nim na świeżo. Aby zmierzyć rzeczywisty próg bólu musielibyśmy przejść szereg badań. Ten z kolei może się zwiększyć pod wpływem przeżytych w życiu zdarzeń. Tak więc, może okazać się, że wraz z kolejnym tatuażem ból będzie coraz mniejszy.

Osoby, które mają już zrobione tatuaże podkreślają, że wiele zależy od indywidualnego podejścia do wykonania tatuażu. Tak więc dobre nastawienie to podstawa.  Wiadomą rzeczą jest, że w pewnych miejscach skóra ludzka jest cieńsza i dlatego też w przypadku jej tatuowania możemy dotkliwiej odczuwać ból, jednak jeżeli jesteś osobą z wysokim poziome wytrzymałości na ból z pewnością dasz radę.

Czy płeć ma znaczenie ? Wydawać by się mogło, że tatuaż na przedramieniu damski będzie wywoływał większy ból niż tatuaż na przedramieniu męski. Niestety płeć nie ma tu nic do rzeczy. Otóż bardzo często bywa tak, że kobiety o wiele lepiej znoszą dziaranie niż mężczyźni, a podobno to taka słaba płeć!

Możemy znaleźć wiele materiałów, mówiących o bardzo wrażliwych miejscach na skórze do tatuowania. Jednak wszystkie z nich są wyłącznie oparte na subiektywnych opiniach osób tatuowanych, bez poparcia konkretnymi badaniami. Tatuaże męskie są z pewnością o wiele częściej wykonywane niż damskie, stąd też liczniejsza grupa osobników płci męskiej wypowiedziała się w ankiecie na temat doznań bólowych. Wśród najmniej bolesnych miejsc do tatuowania wskazano: wnętrze przedramienia, zewnętrzne przedramię, zewnętrzne ramię około 5 cm ponad zgięcie łokcia, aż do stawu barkowego, łydki, wierzchnia część ud. Natomiast miejsca o średnim natężeniu bólu to tylna część ud, dolna część wnętrza ramienia (od kilku cm ponad zgięciem łokcia do połowy ramienia), barki, klatka piersiowa, łokieć, górna część pleców włącznie z łopatkami, pośladki, zewnętrzna część stopy, boki szyi, brzuch, oraz boczne części tułowia żeber.

Nie bez znaczenia jest również wielkość tatuażu. Pamiętajmy, że im większy tatuaż, tym dłużej nasze ciało będzie wystawione na ból, a wraz z upływem czasu nasz próg wytrzymałości na ból będzie spadał.

Jeżeli zastanawiasz się nad zrobieniem  tatuażu nie uzasadniaj jego lokalizacji od poziomu bólu – zrób go tam, gdzie chcesz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz