aktualnościco zrobić aby być tatuarzystą

Efektowne tatuaże zawsze przyciągają uwagę i działają na wyobraźnię. Tatuatorzy o wyrobionej renomie mają opinię artystów w swoim fachu. To pasja, która pochłania w całości i staje się stylem życia. Dlatego nie dziwnym jest, że wiele młodych osób marzy, by mieć własne studio tatuażu.

Akademie tatuażu oferują kursy, gdzie można uczyć się podstaw, ale najpopularniejszą formułą pozostaje relacja mistrz – uczeń. Adepci sztuki podpatrują doświadczonych kolegów i zbierają niezbędną wiedzę w uznanych studiach. Droga do odniesienia sukcesu w branży tatuatorów wymaga godzin pracy poświęconych na samodzielne doskonalenie umiejętności. Fachu tatuatora nie można nauczyć się w tydzień. Wielu starych wyjadaczy do dziś żartobliwie wspomina swoje pierwsze próby na skórkach od banana. Obecnie do tego celu wykorzystuje się sztuczną skórę. Opanowanie techniki tatuowania jest kluczowe. Zdolności plastyczne, związane z rysowaniem, zdecydowanie przydają się przy tworzeniu własnych, unikatowych projektów. Początkujący tatuażysta powinien rozbudowywać portfolio grafik, które stanowią dla niego inspirację. Sporo musi zainwestować również w sprzęt i akcesoria, których z rozwojem specjalizacji będzie przybywać.

Co powinien wiedzieć tatuażysta?

W Polsce jest to profesja, która nie wymaga ukończenia wyspecjalizowanego kursu i wyrobienia licencji. Nie oznacza to jednak, że w branży może pracować absolutnie każdy. W rękach tatuatora znajduje się bowiem nie tylko wygląd, ale i zdrowie osoby, która zasiada przed nim z myślą o wykonaniu wymarzonego tatuażu.  Osoba pracująca w studiu musi znać podstawy anatomii człowieka. Skóra w różnych miejscach na ciele posiada choćby odmienną grubość, jak i elastyczność. Tatuator powinien doskonale orientować się w działaniu preparatów stosowanych w branży, mieć wiedzę z zakresu dermatologii. Pod względem przestrzegania zasad higienicznych, profesjonalne studio tatuażu niewiele różni się od gabinetu lekarskiego. Bezpieczeństwo w tej profesji jest podstawą.

Dlaczego warto zostać tatuażystą?

 Dobry tatuator jest otwarty na ludzi i potrafi z nimi rozmawiać. W końcu przy jego stanowisku codziennie pojawiają się nowe osoby. Efekt pracy tatuatora zostaje z Klientami najczęściej na całe życie. Jego tatuaże mają indywidualny i osobisty wymiar. Marzenie o zostaniu cenionym tatuatorem wymaga spełnienia bardzo konkretnych warunków i cierpliwości, ale gdy się spełni, dostarcza niesamowitej satysfakcji.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz