aktualnościtatuaż - jak o niego dbać

Czy właśnie zrobiłeś sobie tatuaż lub zamierzasz go zrobić? Ten artykuł jest dla Ciebie! O wiele więcej niż moda, tatuaż jest przede wszystkim sztuką, a dla niektórych nawet sposobem na życie! Niezależnie od tego, czy jest to Twój pierwszy tatuaż, czy jesteś już stałym bywalcem, istnieje kilka zasad, które pozwolą Ci dbać o swój tatuaż od pierwszego dnia.

PRZED: czy należy przygotować skórę przed wykonaniem tatuażu?

Po długim zastanowieniu (lub nie), umówiłeś się na zrobienie tatuażu. A ta chwila, na którą czekałeś, nadejdzie już jutro! Czy jesteś trochę zaniepokojony lub po prostu zestresowany? To normalne. Jeśli jest to Twój pierwszy tatuaż, prawdopodobnie masz wiele pytań dotyczących tego, jak to się stanie i jak najlepiej się przygotować. Oto kilka wskazówek, jak przybyć do salonu tatuażu, czując się zrelaksowanym.
1. Unikaj ekspozycji na słońce: Robisz tatuaż w lecie? W takim razie uważaj na promienie UV. Szkoda byłoby przybyć do salonu tatuażu z ogromnym poparzeniem słonecznym w miejscu, w którym chcesz zrobić tatuaż.
2. Nie złuszczaj: dobry zabieg złuszczający, aby pozbyć się zanieczyszczeń ze skóry przed tatuażem? To nie jest dobry pomysł! Zbyt agresywny peeling może podrażnić skórę, która tego nie potrzebuje przed czekającą ją męką.
3. Nie bierz aspiryny, ponieważ rozrzedza ona krew i może zwiększyć krwawienie podczas tatuażu.
4. Jedz i śpij! Może to zabrzmi głupio, ale zmęczenie i głód zwiększają stres i ból. Będziesz o wiele bardziej odporny, jeśli będziesz wypoczęty i najedzony.
5. Noś wygodne ubranie: w dniu spotkania załóż luźne ubranie, w którym dobrze się czujesz. Wybieraj naturalne materiały, takie jak bawełna.

PO: jaką pielęgnację zastosować na nowy tatuaż?

Po usunięciu nadmiaru tuszu i śladów krwi, Twój tatuażysta zadbał o założenie na Twój tatuaż bandaża z przezroczystej folii. Celem tej ochrony jest zapobieganie kontaktowi bakterii, mikrobów i innych ciał obcych z Twoim nowym tatuażem. Na tym etapie należy pamiętać, że świeżo wykonany tatuaż to nic innego jak „rana” na skórze, która jak każda rana musi goić się w jak najlepszych warunkach.

Jak uzyskać dobre gojenie się tatuażu?

Pierwsza rada, jakiej możemy Ci udzielić, aby zapewnić prawidłowe gojenie się tatuażu, jest prosta: postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi przez Twojego tatuażystę! Jest profesjonalistą, wie o czym mówi i zna najodpowiedniejszą pielęgnację dla swojej techniki pracy. Pod wpływem emocji nie słuchałeś dobrze, czy już wszystko zapomniałeś? Oto krótkie podsumowanie zabiegów, które należy wykonać, aby promować gojenie się nowego tatuażu.
Pierwsze 15 dni.
1. Odczekaj od 3 do 6 godzin przed usunięciem pierwszego bandaża, zawsze zgodnie z zaleceniami tatuatora. Bardzo ważne: zawsze myj ręce przed dotknięciem tatuażu!
2. Następnie umyj tatuaż łagodnym mydłem antybakteryjnym, aby usunąć pozostałości tuszu i krwi. Pierwsze mycie tatuażu może być przerażające. Aby mycie było delikatne i bezbolesne, używaj letniej wody i nie odkręcaj węża zbyt mocno. Po oczyszczeniu, delikatnie osusz miejsce czystym ręcznikiem.
3. Nałóż cienką warstwę maści leczniczej na dotknięty obszar i pozostaw na świeżym powietrzu, aby tatuaż zagoił się w naturalny sposób. Opatrunek z celofanem należy stosować tylko w przypadku działania siły wyższej i na określony czas (brudna praca, duża obecność kurzu itp.).
4. Czynność „mycie + maść” powtarzać 2 do 3 razy dziennie przez około dwa tygodnie. Podczas tego okresu gojenia należy w miarę możliwości unikać pocierania ubrania. Jeśli nie możesz postąpić inaczej, postaw na lejące, bawełniane ubrania.
5. Nie drap swojego tatuażu! Podczas procesu gojenia się tatuażu możliwe jest powstawanie małych strupków, łuszczenie się skóry i swędzenie nowego tatuażu. Jest tylko jedna rzecz do zrobienia: oprzeć się! I nie bez powodu nie wolno ulegać pokusie zrywania strupków czy drapania, gdyż mogłoby to zniszczyć wzór i kolory.
6. Unikaj wystawiania nowego tatuażu na działanie promieni słonecznych. Czy planowałeś zrobić sobie tatuaż tuż przed wakacjami? Zamiast tego poczekaj aż wrócisz do domu! Promienie UV mogą poważnie uszkodzić tatuaż i wyblaknąć jego kolory.
7. Podobnie jak w przypadku opalania, przez co najmniej miesiąc należy unikać kąpieli w morzu lub basenie, a także korzystania z sauny lub hammamu.
8. Czy jesteś sportowcem? Jest to czas na zrobienie sobie krótkiej przerwy i pominięcie niektórych treningów. Aby lepiej się goić, naskórek musi odpocząć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz